Barion Pixel

KoncertBooking: A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 1. rész

külföld - 2021.10.20

A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 1. rész

Az elmúlt 25 évben robbanásszerűen megugrott a zenei alműfajok száma. Az információs korban, a fórumok, blogok és a közösségi média tengerében a zene körüli diskurzus mintegy kilépett az irányítás alól, az úgynevezett „hyper-niche” alműfajok pedig mémekként terjednek szájról szájra, vagyis billentyűzetről billentyűzetre. Eközben hűen tükrözik és folyamatosan alakítják korunk zenei sokféleségét. Az alábbiakban a Spotify adatelemzője, Glenn McDonald nyomán szedjük össze az elmúlt 25 év legkülönlegesebb alműfajait.

Blog house

Dátum: 1999 és 2011 között

Főbb képviselők: Justice, Crookers, Digitalism, Mr. Oizo, Crystal Castles

Referencia: Justice vs Simian - „We are Your Friends”; Uffie - „Pop the Glock”

A blog house nem is annyira műfaj vagy alműfaj, sokkal inkább egy trend volt, ami a mai napig fel-felüti a fejét. Veterán DJ-k, samplert használó indie zenekarok, remix-központú esztéták és karrierista zenészek informális csoportja alakította ki ezt az irányt a dance és az indie műfaj metszéspontján.

Brostep

Dátum: 2009 és 2014 között

Főbb képviselők: Caspa, Flux Pavilion, Skrillex

Referencia: Rusko - „Cockney Thug (Caspa Remix)”; Skrillex - „All Is Fair in Love and Brostep”

Amikor a dubstep Dél-London pincéiből átköltözött az amerikai fesztiválokra a tesztoszteron és az amfetamin társaságában, megszületett a brostep. A kifejezést DJ Kozee alkotta 2009-ben a Dubstepforumon, de a keményebb és gyorsabb ütemekre vágyó közönség hamar kisajátította. Jól leírja a brostep hangulatát a brit DJ, Rusko a BBC-nek adott interjújában: mintha „valaki egy órán keresztül ordítana az arcodba". 

Chillwave

Dátum: 2008 és 2014 között

Főbb képviselők: Neon Indian, Nite Jewel, Washed Out, Toro y Moi

Referencia: Washed Out - „Feel It All Around”; Neon Indian - „Deadbeat Summer”

Ma a chill mindenütt jelen van – mint esztétikai jegy, életmódcél vagy pillanatnyi viselkedési forma, de a 2000-es években még újszerű élményként hatott. Fiatalok milliói zárkóztak be a szobájukba, hogy a félhomályban laptopról hallgassák a lassú, hullámos szintikkel, narkoleptikus dobmintákkal és fátyolos énekekkel tarkított chillwave opuszokat. A kifejezést elsőként a Hipster Runoff népszerűsítette bejegyzéseiben. Bár kevés előadó, DJ maradt a chillwave képviselője, ez a fajta hangzás az elmúlt évtized egyik legbefolyásosabb és legtartósabb alműfajának bizonyult, és megnyitotta az utat a Tame Impalának és a lo-fi ütemeknek.

Complextro

Dátum: 2010 és 2012 között

Főbb képviselők: Wolfgang Gartner, Porter Robinson, Skrillex, Zedd

Referencia: Porter Robinson - „Spitfire”; Zedd - „Shave It”

A Complextro jellemzői a glitch-es, bonyolult basszusvonalak és textúrák, amelyek a hangszerek közötti gyors, egymás utáni éles vágással jönnek létre. A kifejezést a "complex" és az "electro" szavak összeillesztésével alkotta meg Porter Robinson, hogy 2010 környékén készített zenéit. Videójátékokból kölcsönzött hangokat vagy chiptune-okat idézett alkotásaiban, amelyeket hallgatva az 1980-as évek analóg szintetikus zenéje is eszünkbe juthat. 

Crabcore

Dátum: 2008 és 2010 között

Főbb művészek: Attack Attack!, Asking Alexandria, Jamie’s Elsewhere

Referencia: Attack Attack! – „Stick Sickly”; Asking Alexandria – „The Final Episode (Let’s Change the Channel)”

A Crabcore egy internetes mém, amely 2009-ben keletkezett, gúnyolva a metalcore gitárosokat, akik guggolva, széttárt lábbal, „rákszerű" pózokban játszanak. A kifejezést az ohiói metalcore bandára, az Attack Attack!-ra hivatkozva alkották meg. A zenekar Stick-Stickly című 2009-es klipjében jelent meg leglátványosabban mindez, de a norvég black metal zenész, Abbath is ismert arról, hogy a zenekar fellépései és videoklipjei során hasonló módon „görnyedten” zenél. A Metallica basszusgitárosánál, Robert Trujillo-nál szintén észlelhető a rákszerű mozgáskultúra, de ő már jóval a crabcore előtt is ilyen stílusban játszott.

Egg Punk / Chain Punk

Dátum: 2013-tól napjainkig

Főbb képviselők: The Coneheads, Lumpy and the Dumpers, Warm Bodies (egg punk) / Sick Thoughts, Warthog, Foster Care (chain punk)

Referencia: Natural Man Band – „The Hammer”; C.C.T.V. – „Mind Control” (egg punk) / Golden Pelicans – „Pissin in a Puddle of Puke”; the Achtungs – „I Don’t Care About You” (chain punk)

A chain punk és az egg punk kifejezések a punk zene bizonyos alműfajaiban a polaritást képviselik, de a mémeken belül elágaznak, hogy más kategóriák alműfajait is reprezentálják. Bár ezeknek a kifejezéseknek a meghatározása némileg homályos, a „láncos punk" általában a hagyományos értelemben vett punkra utal, míg a „tojás punk" a lágyabb, goofie-sabb karaktereket idézi.

Electroclash

Főbb képviselők: DJ Hell, Miss Kittin, Fischerspooner, Chicks on Speed

Referencia: Miss Kittin & the Hacker – „Frank Sinatra”; Fischerspooner – „Emerge”; Tiga – „Sunglasses at Night”; I-F – „Space Invaders Are Smoking Grass”

Az Electroclash (más néven synthcore, retro-electro, tech-pop, nouveau disco vagy az új new wave) egy olyan zenei műfaj, amely az 1980-as évek electro-, new wave- és synth-pop-ötvözetét mixeli az 1990-es évek technojával, retro elektropopjával és elektronikus tánczenjével. Az electroclash vizuális esztétikáját az 1982-es Liquid Sky kultikus filmhez társítják. DJ Hell a műfaj feltalálója és névadója, míg Larry Tee DJ és promóter azzal tette igazán ismertté az electroclash-t, hogy fesztivált nevezett el róla New Yorkban.

Fidget house

Dátum: 2004-2008

Főbb képviselők: Switch, Jesse Rose, Sinden, Hervé

Referencia: Switch – „A Bit Patchy”; Kid Cudi vs. Crookers – „Day’n’Nite”; Jesse Rose – „You’re All Over My Head”

A fidget house a 2000-es évek közepén alakult ki a house, a big beat, a breakbeats, a minimal és egyéb stílusok fúziójaként. Vitatható, hogy a fidget house zenei alműfajnak minősíthető-e; inkább egyfajta attitűdként értelmezhetjük, amelyet a szaggatott dobok, a pattogó sample-ök és a swinges elemek jellemeznek. 

Freak Folk

Dátum: 2000 és 2010 között

Főbb képviselők: Devendra Banhart, Joanna Newsom, Animal Collective

Referencia: Animal Collective ft. Vashti Bunyan - „Prospect Hummer”; Devendra Banhart - „Santa Maria de Feira”

A 2000-es évek elején a kultikus New York-i lemezbolt, az Other Music olyan sok példányban értékesítette John Fahey, Karen Dalton és Bert Jansch kiadásait, hogy csak idő kérdése volt, hogy a népzene peremének kísérteties hangjai elinduljanak a 21. századi népszerűség felé. A freak folk a pszichedelikus folk homályosan meghatározott szinonimája vagy alműfaja, amely magában foglal különféle akusztikus hangokat, népi dalszövegeket és egy látványos neo-hippi esztétikát is. 

Hypnagogic Pop

Dátum: 2005 és 2011 között

Legfőbb képviselők: James Ferraro, Ariel Pink, Panda Bear, Ducktails

Referencia: James Ferraro – „Multitopia”; Ariel Pink’s Haunted Graffiti – „Witchhunt Suite for World War III”; Pocahaunted – „The Weight”

A hipnagógikus pop (rövidítve: h-pop) olyan pop- vagy pszichedelikus zene, amely felébreszti a kulturális emlékezetet és nosztalgiát kelt a múlt (elsősorban az 1980-as évek) népszerű szórakoztatása iránt. A 2000-es évek közepén és végén jelent meg, amikor az amerikai lo-fi és zajzenészek elkezdték átvenni a gyerekkorukból ismert retro esztétikát (rádiórock, újhullámos pop, lite rock, videojáték zene, szintetikus pop, R&B). Az alműfaj nevét David Keenan újságíró találta ki, és a The Wire 2009-es augusztusi számában bukkant fel először. Nevezték már a pszichedélia 21. századi felfrissítésének, a médiaorientált kapitalista kultúra újbóli kisajátításának és a brit hauntológia „amerikai unokatestvérének" is.

Folytatása következik…

Forrás: pitchfork.com, kiemelt kép: Unsplash

Hasonló cikkek

A Suno új fejlesztései áttörést hozhatnak a mesterséges intelligenciával történő zenealkotás terén külföld - 2024.12.12
A kisebb tartalomgyártókat segíti a YouTube új funkciója, a Hype külföld - 2024.11.16
Mi a baj az Instagrammal? külföld - 2024.11.14
7 zenész, akik tarolnak a YouTube-on – Így érdemes plusz tartalmat generálni a platformon külföld - 2024.11.07
Hogyan segítheti a zenei menedzserek munkáját az AI? külföld - 2024.10.09
5 podcast, amit hallgatnod kell, ha érdekel a nemzetközi zenekiadás mibenléte külföld - 2024.10.05
5 technológiai trend, ami 2025-ben nagy hatással lesz a zeneiparra külföld - 2024.09.22
Hogyan kezdj bele a mesterséges intelligencia alkalmazásába zenészként? külföld - 2024.09.09
Nemcsak a zenében tehetségesek - a leggazdagabb női énekesek külföld - 2024.09.08
Női énekessel folytatja a Linkin Park külföld - 2024.09.06
A hip-hop ikonikus női alkotóit ünnepli egy nemrég nyílt kiállítás New Yorkban külföld - 2024.08.23
A legjobb alternatív zeneiskolák Európában - 1. rész külföld - 2024.08.08
Mit olvasnak a híres zenészek? 3. rész külföld - 2024.07.29
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 2. rész külföld - 2024.07.28
Miért és hogyan fejleszd angol nyelvtudásod zenészként? külföld - 2024.07.16
Újít a TikTok: mostmár vízjel nélkül is letölthetők a videók külföld - 2024.07.11
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #3 - Ülj ki a stégre és vedd kezedbe a leginspirálóbb életrajzokat! külföld - 2024.07.10
A 10 legjobb zenei szerkesztő program 2024-ben külföld - 2024.06.30
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek hangszerekről, zenei felszerelésekről külföld - 2024.06.26
Az alkalmi zenehallgatóktól a szuperrajongókig: a Spotify közönségszegmensei külföld - 2024.06.23
Hogyan működik és miért jó a Google text-to-music generátora, a MusicFX? külföld - 2024.06.14
Inspiráló zenei dokumentumfilmek esős napokra külföld - 2024.06.12
Hogyan alakítja át az AI a Z generáció zenei ízlését? külföld - 2024.06.06
Így hackeld meg a YouTube Shorts algoritmusát külföld - 2024.05.12
Nincs esély arra, hogy a mesterséges intelligencia teljesen leváltsa a zenészeket, és ez jól is van így külföld - 2024.05.05
A TV zenéje: sorozatok, amiknek a hangzásvilágát is imádjuk (1. rész) külföld - 2024.05.03
Global Music Report: jelentős növekedést produkált a zeneipar, de vannak problematikus területek külföld - 2024.04.28
Furcsa zenei kollabok, amik végül kultikussá váltak külföld - 2024.04.24
Elkészült az első mesterséges intelligencia által generált zenei videó külföld - 2024.04.07
A világ legkülönlegesebb hangszerei #1 - kalandozás a meditatív hangzásvilágban külföld - 2024.03.30
Zene és divat #2 - A punkok stílusa külföld - 2024.03.23
Innovatív zenei startupok 2024-ben – fókuszban a digitalizáció és a mesterséges intelligencia külföld - 2024.03.20
A legjobb online platformok zenetanuláshoz #1 külföld - 2024.03.17
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek #2 külföld - 2024.03.14
A jövő zenéje #3: Output Co-Producer Pack Generator külföld - 2024.03.11
Zene és fenntarthatóság #4 - Kinetikus táncparkettek külföld - 2024.03.10
Tudjuk, mit olvasol idén tavasszal - kedvenc gitározásról szóló könyveink (1. rész) külföld - 2024.03.02
A jövő zenéje #2: az 5 legjobb generatív AI chatbot, amelyet neked is ismerned kell külföld - 2024.02.25
A playlistek ereje: hogyan befolyásolják a lejátszási listák a streamelési számokat és az előadók sikerességét? külföld - 2024.02.23
Az Eagles zenekar kéziratainak illetéktelen birtoklása miatt kezdődött bűnper New Yorkban külföld - 2024.02.21
Zene és fenntarthatóság, 3. rész - környezettudatos fesztiválok Európában külföld - 2024.02.11
Grammy-díjak 2024: íme a nyertesek listája külföld - 2024.02.05
A leghasznosabb appok zenészeknek (5. rész) - együttműködést támogató felületek külföld - 2024.02.03
Mi az a YouTube Samples és miért jó neked, ha zenész vagy? külföld - 2024.01.24
Zenei hagyományok #2: a korai jazz New Orleans-ban külföld - 2024.01.21
Szabadjára engedett kreativitás, avagy a Morning Pages technika külföld - 2024.01.17
Zenei hagyományok #1: klubkultúra Berlinben külföld - 2024.01.10
Műfajok nyomában, 3: a K-pop külföld - 2024.01.07
Zene és fenntarthatóság #2: zenészek, akik aktívan tesznek a környezetvédelemért külföld - 2023.12.10
Érdekességek a zene világából #1 - Valóban a zene a közös nyelvünk? külföld - 2023.12.06
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #6 – Podcastek a zenei üzletágról külföld - 2023.12.04
Új funkciókat jelentett be a TikTok: megérkeztek az előadói profilok! külföld - 2023.12.01
Elhunyt Shane MacGowan, a Pogues frontembere külföld - 2023.12.01
Disney-dalokkal érkezik Magyarországra a The King's Singers külföld - 2023.11.29
Tudjuk, mit olvasol idén télen! - Kedvenc dobolásról szóló könyveink külföld - 2023.11.20
YouTube zenészeknek, 4. rész: a legjobb csatornák DJ-knek külföld - 2023.11.15
Zene és fenntarthatóság, 1. rész: The Climate Gig külföld - 2023.11.08
Loudly: zenekészítés generatív mesterséges intelligenciával külföld - 2023.11.06
Hat év után ismét magyar csillag a Rising Stars-ban külföld - 2023.11.02
Műfajok nyomában, 2. rész: a trap zene külföld - 2023.10.27
Európában tovább nőttek a beszedett jogdíjak 2022-ben külföld - 2023.10.26
Megváltozik a Spotify jogdíj modellje 2024-től külföld - 2023.10.26
Nemzetközi díjat nyert a Larry külföld - 2023.10.23
Slash és zenekara, a Myles Kennedy & The Conspirators jövőre Budapesten lép fel külföld - 2023.10.20
Konferenciák, showcase-ek 2024-ben, amelyekre megéri jelentkezni külföld - 2023.10.18
A zeneipar szuperhősei, a szuperrajongók külföld - 2023.10.15
Kiadták az Electronic supergroup legjobb dalait külföld - 2023.10.14
A leghasznosabb appok zenészeknek (4. rész) - dalszerző alkalmazások külföld - 2023.10.02
Dalszerzők napja a mesterséges intelligencia jegyében külföld - 2023.09.29
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #5 – Podcastek a dalírásról külföld - 2023.09.24
TuneCore tanulmány: a megkérdezett indie előadók 27%-a használt már mesterséges intelligenciára épülő zenei eszközöket külföld - 2023.09.22
Eltűnsz a teendők között? A legjobb projektmenedzsment applikációk zenészeknek külföld - 2023.09.10
Tanulj, fejlődj, inspirálódj #5 – a legjobb szakmai podcastek dobosok számára külföld - 2023.08.08
Tedd próbára magad! - Külföldi dalszerző versenyek, amelyekre érdemes jelentkezni külföld - 2023.08.02
Itt a Meta legújabb fejlesztése, az Instagram Threads külföld - 2023.07.17
Gumicukor hegy, Bob Hope imitátor, kiskacsák - furcsa backstage igények világsztároktól (1. rész) külföld - 2023.06.18
Műfajok nyomában, 1. rész: a világzene külföld - 2023.04.20
ChatGPT-4: a zeneipar forradalmasítása mesterséges intelligenciára épülő nyelvi modellekkel külföld - 2023.04.16
Szakmázásra fel! - A legjobb zenei konferenciák Európában 2023-ban külföld - 2023.04.03
A régi zenék jobbak, mint a maiak? (2. rész) külföld - 2023.03.22
Az Apple Music önálló alkalmazást készített a klasszikus zene kedvelőinek külföld - 2023.03.21
Beköszöntött a „robotzene” kora, avagy egyre inkább teret hódít a mesterséges intelligenciával történő zenekészítés külföld - 2023.03.18
Már majdnem megvagy az új lemezeddel? Így készíts/készíttess ütős albumborítót hozzá! külföld - 2023.02.27
Megérkezett a Spotify új funkciója, a mesterséges intellingecián alapuló DJ külföld - 2023.02.23
„Lennél a Valentinom?” – 9 power couple a modern zene világából külföld - 2023.02.10
Március 19-én zárul a kolozsvári Jazz in the Park fesztivál versenyére való jelentkezés! külföld - 2023.02.08
Harry Styles kapta az év albuma díjat, Beyoncé rekordot döntött külföld - 2023.02.06
Michael Jackson unokaöccse játssza a címszerepet a Michael című életrajzi filmben külföld - 2023.02.01
George Michael, Missy Elliott, a Joy Division/New Order is jelölt a Rock & Roll Hírességek Csarnokába külföld - 2023.02.01
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #4 – „Nők a zenében” podcastek külföld - 2023.01.31
YouTube zenészeknek, 3. rész: fókuszban a zenei marketing külföld - 2023.01.23
Francia jelentés: csalnak a streaming hallgatottsággal külföld - 2023.01.16
Ava Max új lemezt ad ki külföld - 2023.01.11
Zene és divat kapcsolata: a flapperektől a hippiken és a punkokon át a kevert stílusokig külföld - 2023.01.09
YouTube zenészeknek, 2. rész - Branding, kritika, edukáció külföld - 2023.01.04
Nem csak a gamerek Mekkája: Discord zenészeknek külföld - 2022.12.30
Az elektronikus zene legfőbb online piactere: a Beatport és ami mögötte van külföld - 2022.12.29
7 nélkülözhetetlen ingyenes alkalmazás útközbeni zenéléshez külföld - 2022.12.27
Mentálhigiéné a zeneiparban, 1. rész: Támogató szervezetek, platformok külföld - 2022.12.20
YouTube zenészeknek, 1. rész: a 7 legjobb csatorna dobtanuláshoz külföld - 2022.12.20
Vigyázz, kész, TikTok #3: live streaming a TikTokon – van értelme? külföld - 2022.12.14
Innováció a zsebedben – niche zenei mobilappok, amikre érdemes odafigyelni #1 külföld - 2022.12.07
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #3 – Gitárról szóló podcastek külföld - 2022.12.04
#SpotifyWrapped: 2022 legnépszerűbb dalai, előadói, podcastjai és trendjei külföld - 2022.12.01
A bolygó az egyetlen táncparkettünk – zenei rendezvények és a fenntarthatóság külföld - 2022.11.24
Rádió vs. streaming – a milleniálok inkább a streamingben hisznek! külföld - 2022.11.22
Vigyázz, kész, streaming – így maxold ki az Apple Music-ot! külföld - 2022.11.18
Több mint egymilliárd fiatal hallása van veszélyben külföld - 2022.11.17
Zenész/sorsok – a legnézettebb zenei témájú filmek (1. rész) külföld - 2022.11.14
Az Amazon lekörözi a Spotify-t és az Apple Musicot? külföld - 2022.11.12
A független zenészek Mekkája, avagy a Bandcamp és ami mögötte van külföld - 2022.10.27
Egy tanulmány szerint a nők még mindig alulreprezentáltak a globális zeneiparban külföld - 2022.10.14
Új filmzenei albuma jelenik meg az Oscar-díjas Hans Zimmernek külföld - 2022.10.10
Hogyan használd a Redditet rajongótáborod növelésére? Mondjuk! külföld - 2022.10.07
Itt az új social média-őrület, a BeReal! Ismerd meg és használd ki a benne rejlő lehetőségeket! külföld - 2022.09.28
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára #2 külföld - 2022.09.02
Spotify & Shopify: így alakítsd át az előadói profilodat egy virtuális bolttá külföld - 2022.07.26
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #2 – 2022 eddigi legjobb zenei könyvei külföld - 2022.07.25
Lehetsz-e digitális nomád zenei producerként? Spoiler: IGEN! Mutatjuk, hogyan! külföld - 2022.07.20
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek külföld - 2022.07.18
Cél: a világot jelentő deszkák, avagy tippek a nemzetközi zenei karrier felépítéséhez külföld - 2022.07.04
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron – kedvenc zenei szakkönyveink külföld - 2022.06.15
A rap rövid története + 4 dolog, amit kerülj el (kezdő) rapperként külföld - 2022.06.13
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára külföld - 2022.06.08
Patreon zenészeknek - a jutalmak (2. rész) külföld - 2022.05.13
Mit olvasnak a híres zenészek? 1. rész külföld - 2022.05.11
Nem csak a 20 éveseké világ – előadók, akik 30-on túl lettek sikeresek külföld - 2022.04.27
A leghasznosabb appok zenészeknek (1. rész) külföld - 2022.03.28
#RiotGirls, avagy nők, akik megváltoztatták a zeneipart külföld - 2022.03.08
AR és VR technológia a zenében - ez lenne a jövő? külföld - 2022.02.15
NFT-k: egy új világ küszöbén állunk? külföld - 2022.01.19
Trükkök a Spotify algortimusának befolyásolására külföld - 2021.12.14
Ügyelj a biztonságra, avagy tippek rendezvényszervezőknek! külföld - 2021.11.09
Jövőre Budapesten koncertezik a Red Hot Chilli Peppers! külföld - 2021.10.13
A 9 legjobb fülmonitor 2021-ben külföld - 2021.03.10
Less be a világsztárok luxusturnébuszába! külföld - 2021.03.03

Ferestre pop-up (în cadru)

Expirare timp

Expirare timp

Nr de solicitări ale Dvs. au depășit
cele cinci posibilități,
Pentru alte căutări logați- Vă
sau înregistrați-Vă aici!

Tip

Tip

Registrare

Logare

Registrare

Registrare

Folosința paginii este legată de regisztrare.

Social

Registrați-Vă

sau

Registrare

Completarea numelui este obligatorie.
Completarea adresei de e-mail este obligatorie.
Completarea numărului de telefon este obligatorie.
Completarea cu parolă este obligatorie.
Acceptarea directivelor de prelucrare este obligatorie
Acceptarea condițiilor de utilizare este obligatorie.
Este obligatorie utilizarea pozei KoncertBooking cu filigran, siglă.
Ai deja profil? Logează-te!

Parolă uitată

Parolă uitată

Dacă ați uitat parola, puteți solicita una nouă prin completarea câmpului următor.

Parolă uitată

Vă rugăm să completați cu adresa de e-mail al utilizatorului.
Încă nu ai profil? Registrează-te aici!

If you haven't receive the activation email, you can ask for a new one by filling up the field below with your e-mail address.

Resend activation email

If you haven't receive the activation email, you can ask for a new one by filling up the field below with your e-mail address.

Resend activation email

Vă rugăm să completați cu adresa de e-mail al utilizatorului.
Încă nu ai profil? Registrează-te aici!

Reînnoire parolă

Reînnoire parolă

Dacă ați uitat parola, Vă trimitem un link, cu ajutorul căruia puteți face o parolă nouă și puteți ajunge înapoi în contul Dvs.

Reînnoire parolă

Vă rugăm a introduce parola din nou.
Vă rugăm să introduceți parola cea nouă

Atenție!

Atenție!

Pentru utilizarea funcției vă rugăm logați- Vă
sau înregistrați-Vă aici!

Meghívó küldése

Parolă uitată

Succes!

Succes!

Atenție!

Atenție!

Zi specială!

Zi specială!

Prețurile din listă pot fi diferite! Vă rugăm să cereți informații pe chat!

Atenție!

Atenție!

După showurile de miezul nopții, data de căutare corectă este cea de la ziua imediat următoare. De ex. La un show/eveniment club ce începe sâmbăta la miezul nopții, este de căutat ziua de duminică ora 01:00!

Zi specială!

Zi specială!

Prețurile din listă pot fi diferite! Vă rugăm să cereți informații pe chat!

Atenție!

După showurile de miezul nopții, data de căutare corectă este cea de la ziua imediat următoare. De ex. La un show/eveniment club ce începe sâmbăta la miezul nopții, este de căutat ziua de duminică ora 01:00!

Atenție!

Atenție!

Valabilitatea linkului de activare a expirat! E-mailul de activare V-a fost trimis din nou.

Keresés mentése

Keresés mentése

Keresését hozzáadhatja a naptárához, így az eseményben lévő linket megnyitva mindig friss találatokat kaphat.

Zi specială!

Előadói lista küldése

Hibás emailcím!
Nincsenek előadók kiválasztva

Ajánlat küldése

Ajánlat küldése

Hibás emailcím!

Listázó linkjének küldése

Listázó linkjének küldése

Hibás emailcím!
Név megadása kötelező!
Închidere