Barion Pixel

KoncertBooking: Zene és divat kapcsolata: a flapperektől a hippiken és a punkokon át a kevert stílusokig

külföld - 2023.01.09

Zene és divat kapcsolata: a flapperektől a hippiken és a punkokon át a kevert stílusokig

A zene és a divat mindig is az önkifejezés és az adott kor lenyomatai voltak. Olyan művészeti ágak ezek, amelyek folyamatosan hatottak/hatnak egymásra; a múlt század szinte minden évtizedében tetten érhető, hogy a zene miképpen befolyásolta a divatot, és fordítva. Tekintsük át az ezekben az ikonikus évtizedekben dívó legfontosabb öltözködési stílusokat, és hogy a legnagyobb előadók, zenekarok, továbbá a rajongók mikkel írták be magukat a divat nagykönyvébe!

1920-as évek: csillogás és botrány a köbön

Ma már talán meglepően hangozhat, hogy a jazz anno igencsak rebellis műfajnak számított. Már csak azért is, mert ez volt az első olyan zenei forma, amelyet szinte kizárólag éjszakai klubokban és hangszórókból játszottak, így mindenféle rasszba tartozó egyénhez elért. A jazz zenének feminista is felhangja volt, megváltoztatva a nők viselkedésmódját és öltözködési stílusát.

Azok a nők, akik a jazz zene rajongói voltak, általában flapperként öltözködtek. Kitörve a társadalom által rájuk rótt hagyományos szerepekből, inkább a rövid, feltűnő ruhák, valamint a melltartók nélküli lenge ruházat mellett döntöttek. Ezek lehetővé tették a könnyedebb mozgást és egyfajta szabadságot adtak számukra, hogy egész éjszakán át önfeledten táncolhassanak.

1950-es évek: a teen pop mámora

Az úgynevezett „Roaring Twenties” nagy hatással volt a flapper divatra, de a legtöbb divatház figyelmen kívül hagyta a tizenéveseket, és csak a felnőttek ízlését szolgálta ki. Mindez megváltozott az 1950-es években, a televízió és a filmek megjelenésével, továbbá annak hatására, ahogy a zene egyre szélesebb körben elérhetővé vált a nyilvánosság számára. 

A filmsztárok és az olyan rock and roll előadók, mint például Elvis Presley láthatóságának növekedésével új kereslet bontakozott ki: a tinédzserek olyan ruhákra vágytak, amelyek hasonlítanak kedvenc bálványaikéhoz. A teen pop térnyerése után a divattervezők és a divatcégek már nem hagyhatták figyelmen kívül a fiatalabb generáció igényeit.

 

1960-as évek: modern vizeken

A 1960-as évek lendületes időszakot hoztak Londonba, amikor a jazz modernebb változata kezdett fejlődni, és megszületett a „modernistákat” csoportosító mozgalom. A '60-as évek szubkultúrája a ska, az R&B és a soul zenei stílusokat is felkarolta.

A „modernisták” az 1950-es évek Beatnik-generációjának bohém életmódját tették magukévá, amit aztán sokan követni kezdtek. Végül ez a rendkívül divattudatos clubkid csoport mod/modok néven vált ismertté. A '60-as évek közepére a mod szubkultúra „beatnikbe áramoltatott modern” stílusa óriási divat lett. A modok zenéje és stílusesztétikája még ma is lendületes, fiatalos ihletforrást jelent a nagy divattervezők számára.

Ezt olvastad már? A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 1. rész

1960-as évek: a hippik is megérkeznek

Míg a londoni tinédzserek a mod mozgalomban találták meg önmagukat, Amerikában a fiatalok egészen más divatforradalmat bontakoztattak ki. Az 1960-as években sok amerikai tinédzser fiút behívtak, hogy harcoljon a vietnámi háborúban. Ezt követően a zenészek olyan dalokat kezdtek írni, amelyek tükrözték a háború- és rendszerellenes vélekedéseket

Ebben az időszakban sok zenész és rajongó kezdett kísérletezni olyan pszichedelikus szerekkel, mint az LSD és a pejotl. Ennek eredményeként mind a zene, mind a divat kicsit kaotikussá és feltűnővé vált; virágmotívumok, különleges kiegészítők, tie-dye festés, horgolt ruhadarabok, rojtok és trapéznadrágok uralták a trendet.

1970-es évek: az első valódi zenei szubkultúra megszületése

A modokhoz hasonlóan több korai punk is előszeretettel hallgatott ska, reggae és soul zenét. Később a zenei punk szcéna sajátos rockzenéjéről vált ismertté, amely csak nyomokban tartalmazott könnyedebb ska elemeket.

A punk mozgalom gyorsan társadalmi mozgalommá fejlődött. Mivel a punk zene mélyen az egyénre, a szabadságra helyezi a hangsúlyt, sokan csatlakoztak a punk szcénához, hogy felemeljék középső ujjukat bizonyos intézményekre, politikai erőkre. Öltözködéssel kapcsolatos választásaik leginkább olyan darabokra irányultak, mint például a bőrkabátok, élénk színű hajviseletek, piercingek és bármi, ami eltér a tipikus mainstreamtől.

Általában a punkot tartják az első igazi zenei szubkultúrának, a glam rock pedig a második helyen áll.

1970-es évek: sci-fis fénynyalábok  

Mivel az 1970-es években már használtak speciális effektusokat a televízióban és a filmekben, és a Csillagok háborúja volt ennek első zászlóvivője, várható volt, hogy az abban látottak a zenészekre is hatással lesznek. A '70-es évek egyike volt az első évtizedeknek, amelyek valóban kontextualizálták a sci-fit, mivel az a popkultúra fő fókuszpontjává vált.

Az olyan zenészek, mint David Bowie, Marc Bolan és az olyan bandák, mint a Kiss, a sci-fiből kezdtek ihletet meríteni, miközben fellépéseiket tudományos-fantasztikus „háttértörténetekkel” erősítették fel. Ennek eredményeként született meg a glam rock. 

Ugyan sokan szerették ezt a zenét, nem tette mindenki magáévá közülük a glam rock divatmozgalmat. Mindenesetre sokak szerint a glam rock az egyik első tényleges pop szubkultúra.

Ez is érdekelhet: Régi dalok ≠ elfelejtendő dalok - promózd (újra) korábbi szerzeményeidet!

1980-as évek: sötétebb fellegek 

A glam rock egyik legkiemelkedőbb spinoffja a goth zene volt. A goth zene eredetileg death rocknak ​​indult, ami nagyjából olyan sötét és komor, mint amilyenre a nevéből adódóan gondolnánk. A death rock a szintipop, a new wave és számos más hasonló műfaj irányában fejlődött.

Ezeknek a hűvös zenei műfajoknak a többsége jó néhány egyéb szokáshoz kapcsolódott; mint például a csupa fekete viselet, a horrorfilmek szeretete, a sminkelés (sötétbordó rúzs) és az élet sötétebb oldalának élvezete. A goth divatot követők kezdetben gyakran viseltek „kísérteties” és „boszorkányszerű” elemeket, hasonlóan Tim Burton számos karakteréhez.

1990-es évek: a szorongás stílusa

A kilencvenes években a tinédzserkori szorongásból egy új hangzás született, amelyet ma grunge zeneként ismerünk. A grunge úgy alakult ki, hogy a fiatal garázszenekarok és előadók fellázadtak a kommercializált külvárosi élet ellen, és hangot adtak a világ elleni haragjuknak, akárcsak Kurt Cobain. E nézőponttal tinédzserek egész generációja rezonált.

A grunge elnagyolt, durva, nemtörődömséget árasztó megjelenése gyorsan bevonzotta azokat, akik kedvelték ezt a zenei vonulatot. Marc Jacobs divattervező hamar alkalmazni kezdte a grunge stílusjegyeit kollekcióiban. 

1990-es évek: a hip-hop aranykora

Noha gyökerei jóval korábbra nyúlnak vissza, csak a '80-as évek végén és a '90-es évek elején kezdett el virálisan terjedni a hip-hop szubkultúra és vele a rap stílus (legalábbis mainstream körökben). A hip-hop (rap, graffiti, break, turntablism) olyan városi negyedek utcáin született, mint New York, Los Angeles vagy Detroit.

Csak idő kérdése volt, hogy a hip-hop befolyása terjedni kezd a városi területeken kívül is és Amerika-, illetve világszerte. Az emberek nem sokkal ezután elkezdték utánozni a rapperek divatját, és mire a hip-hop igazán felkapott lett volna, már egy bizonyos öltözködési stílus szinonimájává vált. A legnépszerűbb viseletek közé tartoztak a bő nadrágok, a tréningruhák, a túlméretezett sportmezek, a kalapok és egyéb sapkák, a kiegészítők és ékszerek.

Kapcsolódó tartalom: A rap rövid története + 4 dolog, amit kerülj el (kezdő) rapperként

2000-es és 2010-es évek: a rave újjáéledése 

Az 1990-es években fellendült az elektronika underground világa, mivel a party helyszíneken helyet kapott az úgynevezett „Radical Audio Visual Experiences”, amelyet végül röviden rave-nek neveztek el. Ezek a bulik a békét, a szeretetet, az egységet és a tiszteletet népszerűsítették nehéz ütemekkel, forró lemezjátszó csatákkal és sajnos súlyos droghasználattal.

A korábban EDM-nek (Electronic Dance Music) nevezett zenei szcéna korai formái már az 1960-as években megjelentek és azóta is jelen vannak különböző módokon – a house, techno, drum and bass vagy dance pop, illetve egyéb (kevert) alműfajok napjainkban is erősen alakítják az elektronikus színteret.

Talán egyik elektronikus zenei csoportosulás sem volt akkora hatással a divatra a közelmúltban, mint az újrafelfedezett rave, amelynek divatját a bikinik, fényes részletek, neonszínek, UFO nadrágok és természetesen a felejthetetlen szőrös lábszárvédők fémjelzik.

Ezt se hagyd ki: Az elektronikus zene legfőbb online piactere: a Beatport és ami mögötte van

2020-as évek: műfaji sokféleség és szabadság

Ahogy a 2020-as évekbe léptünk, a divatot ismét a kortárs hip-hop esztétika, továbbá a műfaji sokféleségből adódó kevert stílusok, a határok nélküli szabadság, valamint a korábban megosztó műfaji elemek és a viseletek rekontextualizálása uralja.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre még több érdekes, inspiráló tartalomért!

Forrás: www.universityoffashion.com, kiemelt kép: Instagram (@dresshistorians)

Hasonló cikkek

A Suno új fejlesztései áttörést hozhatnak a mesterséges intelligenciával történő zenealkotás terén külföld - 2024.12.12
A kisebb tartalomgyártókat segíti a YouTube új funkciója, a Hype külföld - 2024.11.16
Mi a baj az Instagrammal? külföld - 2024.11.14
7 zenész, akik tarolnak a YouTube-on – Így érdemes plusz tartalmat generálni a platformon külföld - 2024.11.07
Hogyan segítheti a zenei menedzserek munkáját az AI? külföld - 2024.10.09
5 podcast, amit hallgatnod kell, ha érdekel a nemzetközi zenekiadás mibenléte külföld - 2024.10.05
5 technológiai trend, ami 2025-ben nagy hatással lesz a zeneiparra külföld - 2024.09.22
Hogyan kezdj bele a mesterséges intelligencia alkalmazásába zenészként? külföld - 2024.09.09
Nemcsak a zenében tehetségesek - a leggazdagabb női énekesek külföld - 2024.09.08
Női énekessel folytatja a Linkin Park külföld - 2024.09.06
A hip-hop ikonikus női alkotóit ünnepli egy nemrég nyílt kiállítás New Yorkban külföld - 2024.08.23
A legjobb alternatív zeneiskolák Európában - 1. rész külföld - 2024.08.08
Mit olvasnak a híres zenészek? 3. rész külföld - 2024.07.29
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 2. rész külföld - 2024.07.28
Miért és hogyan fejleszd angol nyelvtudásod zenészként? külföld - 2024.07.16
Újít a TikTok: mostmár vízjel nélkül is letölthetők a videók külföld - 2024.07.11
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #3 - Ülj ki a stégre és vedd kezedbe a leginspirálóbb életrajzokat! külföld - 2024.07.10
A 10 legjobb zenei szerkesztő program 2024-ben külföld - 2024.06.30
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek hangszerekről, zenei felszerelésekről külföld - 2024.06.26
Az alkalmi zenehallgatóktól a szuperrajongókig: a Spotify közönségszegmensei külföld - 2024.06.23
Hogyan működik és miért jó a Google text-to-music generátora, a MusicFX? külföld - 2024.06.14
Inspiráló zenei dokumentumfilmek esős napokra külföld - 2024.06.12
Hogyan alakítja át az AI a Z generáció zenei ízlését? külföld - 2024.06.06
Így hackeld meg a YouTube Shorts algoritmusát külföld - 2024.05.12
Nincs esély arra, hogy a mesterséges intelligencia teljesen leváltsa a zenészeket, és ez jól is van így külföld - 2024.05.05
A TV zenéje: sorozatok, amiknek a hangzásvilágát is imádjuk (1. rész) külföld - 2024.05.03
Global Music Report: jelentős növekedést produkált a zeneipar, de vannak problematikus területek külföld - 2024.04.28
Furcsa zenei kollabok, amik végül kultikussá váltak külföld - 2024.04.24
Elkészült az első mesterséges intelligencia által generált zenei videó külföld - 2024.04.07
A világ legkülönlegesebb hangszerei #1 - kalandozás a meditatív hangzásvilágban külföld - 2024.03.30
Zene és divat #2 - A punkok stílusa külföld - 2024.03.23
Innovatív zenei startupok 2024-ben – fókuszban a digitalizáció és a mesterséges intelligencia külföld - 2024.03.20
A legjobb online platformok zenetanuláshoz #1 külföld - 2024.03.17
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek #2 külföld - 2024.03.14
A jövő zenéje #3: Output Co-Producer Pack Generator külföld - 2024.03.11
Zene és fenntarthatóság #4 - Kinetikus táncparkettek külföld - 2024.03.10
Tudjuk, mit olvasol idén tavasszal - kedvenc gitározásról szóló könyveink (1. rész) külföld - 2024.03.02
A jövő zenéje #2: az 5 legjobb generatív AI chatbot, amelyet neked is ismerned kell külföld - 2024.02.25
A playlistek ereje: hogyan befolyásolják a lejátszási listák a streamelési számokat és az előadók sikerességét? külföld - 2024.02.23
Az Eagles zenekar kéziratainak illetéktelen birtoklása miatt kezdődött bűnper New Yorkban külföld - 2024.02.21
Zene és fenntarthatóság, 3. rész - környezettudatos fesztiválok Európában külföld - 2024.02.11
Grammy-díjak 2024: íme a nyertesek listája külföld - 2024.02.05
A leghasznosabb appok zenészeknek (5. rész) - együttműködést támogató felületek külföld - 2024.02.03
Mi az a YouTube Samples és miért jó neked, ha zenész vagy? külföld - 2024.01.24
Zenei hagyományok #2: a korai jazz New Orleans-ban külföld - 2024.01.21
Szabadjára engedett kreativitás, avagy a Morning Pages technika külföld - 2024.01.17
Zenei hagyományok #1: klubkultúra Berlinben külföld - 2024.01.10
Műfajok nyomában, 3: a K-pop külföld - 2024.01.07
Zene és fenntarthatóság #2: zenészek, akik aktívan tesznek a környezetvédelemért külföld - 2023.12.10
Érdekességek a zene világából #1 - Valóban a zene a közös nyelvünk? külföld - 2023.12.06
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #6 – Podcastek a zenei üzletágról külföld - 2023.12.04
Új funkciókat jelentett be a TikTok: megérkeztek az előadói profilok! külföld - 2023.12.01
Elhunyt Shane MacGowan, a Pogues frontembere külföld - 2023.12.01
Disney-dalokkal érkezik Magyarországra a The King's Singers külföld - 2023.11.29
Tudjuk, mit olvasol idén télen! - Kedvenc dobolásról szóló könyveink külföld - 2023.11.20
YouTube zenészeknek, 4. rész: a legjobb csatornák DJ-knek külföld - 2023.11.15
Zene és fenntarthatóság, 1. rész: The Climate Gig külföld - 2023.11.08
Loudly: zenekészítés generatív mesterséges intelligenciával külföld - 2023.11.06
Hat év után ismét magyar csillag a Rising Stars-ban külföld - 2023.11.02
Műfajok nyomában, 2. rész: a trap zene külföld - 2023.10.27
Európában tovább nőttek a beszedett jogdíjak 2022-ben külföld - 2023.10.26
Megváltozik a Spotify jogdíj modellje 2024-től külföld - 2023.10.26
Nemzetközi díjat nyert a Larry külföld - 2023.10.23
Slash és zenekara, a Myles Kennedy & The Conspirators jövőre Budapesten lép fel külföld - 2023.10.20
Konferenciák, showcase-ek 2024-ben, amelyekre megéri jelentkezni külföld - 2023.10.18
A zeneipar szuperhősei, a szuperrajongók külföld - 2023.10.15
Kiadták az Electronic supergroup legjobb dalait külföld - 2023.10.14
A leghasznosabb appok zenészeknek (4. rész) - dalszerző alkalmazások külföld - 2023.10.02
Dalszerzők napja a mesterséges intelligencia jegyében külföld - 2023.09.29
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #5 – Podcastek a dalírásról külföld - 2023.09.24
TuneCore tanulmány: a megkérdezett indie előadók 27%-a használt már mesterséges intelligenciára épülő zenei eszközöket külföld - 2023.09.22
Eltűnsz a teendők között? A legjobb projektmenedzsment applikációk zenészeknek külföld - 2023.09.10
Tanulj, fejlődj, inspirálódj #5 – a legjobb szakmai podcastek dobosok számára külföld - 2023.08.08
Tedd próbára magad! - Külföldi dalszerző versenyek, amelyekre érdemes jelentkezni külföld - 2023.08.02
Itt a Meta legújabb fejlesztése, az Instagram Threads külföld - 2023.07.17
Gumicukor hegy, Bob Hope imitátor, kiskacsák - furcsa backstage igények világsztároktól (1. rész) külföld - 2023.06.18
Műfajok nyomában, 1. rész: a világzene külföld - 2023.04.20
ChatGPT-4: a zeneipar forradalmasítása mesterséges intelligenciára épülő nyelvi modellekkel külföld - 2023.04.16
Szakmázásra fel! - A legjobb zenei konferenciák Európában 2023-ban külföld - 2023.04.03
A régi zenék jobbak, mint a maiak? (2. rész) külföld - 2023.03.22
Az Apple Music önálló alkalmazást készített a klasszikus zene kedvelőinek külföld - 2023.03.21
Beköszöntött a „robotzene” kora, avagy egyre inkább teret hódít a mesterséges intelligenciával történő zenekészítés külföld - 2023.03.18
Már majdnem megvagy az új lemezeddel? Így készíts/készíttess ütős albumborítót hozzá! külföld - 2023.02.27
Megérkezett a Spotify új funkciója, a mesterséges intellingecián alapuló DJ külföld - 2023.02.23
„Lennél a Valentinom?” – 9 power couple a modern zene világából külföld - 2023.02.10
Március 19-én zárul a kolozsvári Jazz in the Park fesztivál versenyére való jelentkezés! külföld - 2023.02.08
Harry Styles kapta az év albuma díjat, Beyoncé rekordot döntött külföld - 2023.02.06
Michael Jackson unokaöccse játssza a címszerepet a Michael című életrajzi filmben külföld - 2023.02.01
George Michael, Missy Elliott, a Joy Division/New Order is jelölt a Rock & Roll Hírességek Csarnokába külföld - 2023.02.01
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #4 – „Nők a zenében” podcastek külföld - 2023.01.31
YouTube zenészeknek, 3. rész: fókuszban a zenei marketing külföld - 2023.01.23
Francia jelentés: csalnak a streaming hallgatottsággal külföld - 2023.01.16
Ava Max új lemezt ad ki külföld - 2023.01.11
YouTube zenészeknek, 2. rész - Branding, kritika, edukáció külföld - 2023.01.04
Nem csak a gamerek Mekkája: Discord zenészeknek külföld - 2022.12.30
Az elektronikus zene legfőbb online piactere: a Beatport és ami mögötte van külföld - 2022.12.29
7 nélkülözhetetlen ingyenes alkalmazás útközbeni zenéléshez külföld - 2022.12.27
Mentálhigiéné a zeneiparban, 1. rész: Támogató szervezetek, platformok külföld - 2022.12.20
YouTube zenészeknek, 1. rész: a 7 legjobb csatorna dobtanuláshoz külföld - 2022.12.20
Vigyázz, kész, TikTok #3: live streaming a TikTokon – van értelme? külföld - 2022.12.14
Innováció a zsebedben – niche zenei mobilappok, amikre érdemes odafigyelni #1 külföld - 2022.12.07
Tanulj, fejlődj, inspirálódj! #3 – Gitárról szóló podcastek külföld - 2022.12.04
#SpotifyWrapped: 2022 legnépszerűbb dalai, előadói, podcastjai és trendjei külföld - 2022.12.01
A bolygó az egyetlen táncparkettünk – zenei rendezvények és a fenntarthatóság külföld - 2022.11.24
Rádió vs. streaming – a milleniálok inkább a streamingben hisznek! külföld - 2022.11.22
Vigyázz, kész, streaming – így maxold ki az Apple Music-ot! külföld - 2022.11.18
Több mint egymilliárd fiatal hallása van veszélyben külföld - 2022.11.17
Zenész/sorsok – a legnézettebb zenei témájú filmek (1. rész) külföld - 2022.11.14
Az Amazon lekörözi a Spotify-t és az Apple Musicot? külföld - 2022.11.12
A független zenészek Mekkája, avagy a Bandcamp és ami mögötte van külföld - 2022.10.27
Egy tanulmány szerint a nők még mindig alulreprezentáltak a globális zeneiparban külföld - 2022.10.14
Új filmzenei albuma jelenik meg az Oscar-díjas Hans Zimmernek külföld - 2022.10.10
Hogyan használd a Redditet rajongótáborod növelésére? Mondjuk! külföld - 2022.10.07
Itt az új social média-őrület, a BeReal! Ismerd meg és használd ki a benne rejlő lehetőségeket! külföld - 2022.09.28
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára #2 külföld - 2022.09.02
Spotify & Shopify: így alakítsd át az előadói profilodat egy virtuális bolttá külföld - 2022.07.26
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron #2 – 2022 eddigi legjobb zenei könyvei külföld - 2022.07.25
Lehetsz-e digitális nomád zenei producerként? Spoiler: IGEN! Mutatjuk, hogyan! külföld - 2022.07.20
Városok, amelyek kihagyhatatlanok a zene szerelmeseinek külföld - 2022.07.18
Cél: a világot jelentő deszkák, avagy tippek a nemzetközi zenei karrier felépítéséhez külföld - 2022.07.04
Tudjuk, mit olvasol idén nyáron – kedvenc zenei szakkönyveink külföld - 2022.06.15
A rap rövid története + 4 dolog, amit kerülj el (kezdő) rapperként külföld - 2022.06.13
Tanulj, fejlődj, inspirálódj – a legjobb szakmai podcastek zenészek számára külföld - 2022.06.08
Patreon zenészeknek - a jutalmak (2. rész) külföld - 2022.05.13
Mit olvasnak a híres zenészek? 1. rész külföld - 2022.05.11
Nem csak a 20 éveseké világ – előadók, akik 30-on túl lettek sikeresek külföld - 2022.04.27
A leghasznosabb appok zenészeknek (1. rész) külföld - 2022.03.28
#RiotGirls, avagy nők, akik megváltoztatták a zeneipart külföld - 2022.03.08
AR és VR technológia a zenében - ez lenne a jövő? külföld - 2022.02.15
NFT-k: egy új világ küszöbén állunk? külföld - 2022.01.19
Trükkök a Spotify algortimusának befolyásolására külföld - 2021.12.14
Ügyelj a biztonságra, avagy tippek rendezvényszervezőknek! külföld - 2021.11.09
A legkülönlegesebb zenei alműfajok az elmúlt 25 évből – 1. rész külföld - 2021.10.20
Jövőre Budapesten koncertezik a Red Hot Chilli Peppers! külföld - 2021.10.13
A 9 legjobb fülmonitor 2021-ben külföld - 2021.03.10
Less be a világsztárok luxusturnébuszába! külföld - 2021.03.03

Ferestre pop-up (în cadru)

Expirare timp

Expirare timp

Nr de solicitări ale Dvs. au depășit
cele cinci posibilități,
Pentru alte căutări logați- Vă
sau înregistrați-Vă aici!

Tip

Tip

Registrare

Logare

Registrare

Registrare

Folosința paginii este legată de regisztrare.

Social

Registrați-Vă

sau

Registrare

Completarea numelui este obligatorie.
Completarea adresei de e-mail este obligatorie.
Completarea numărului de telefon este obligatorie.
Completarea cu parolă este obligatorie.
Acceptarea directivelor de prelucrare este obligatorie
Acceptarea condițiilor de utilizare este obligatorie.
Este obligatorie utilizarea pozei KoncertBooking cu filigran, siglă.
Ai deja profil? Logează-te!

Parolă uitată

Parolă uitată

Dacă ați uitat parola, puteți solicita una nouă prin completarea câmpului următor.

Parolă uitată

Vă rugăm să completați cu adresa de e-mail al utilizatorului.
Încă nu ai profil? Registrează-te aici!

If you haven't receive the activation email, you can ask for a new one by filling up the field below with your e-mail address.

Resend activation email

If you haven't receive the activation email, you can ask for a new one by filling up the field below with your e-mail address.

Resend activation email

Vă rugăm să completați cu adresa de e-mail al utilizatorului.
Încă nu ai profil? Registrează-te aici!

Reînnoire parolă

Reînnoire parolă

Dacă ați uitat parola, Vă trimitem un link, cu ajutorul căruia puteți face o parolă nouă și puteți ajunge înapoi în contul Dvs.

Reînnoire parolă

Vă rugăm a introduce parola din nou.
Vă rugăm să introduceți parola cea nouă

Atenție!

Atenție!

Pentru utilizarea funcției vă rugăm logați- Vă
sau înregistrați-Vă aici!

Meghívó küldése

Parolă uitată

Succes!

Succes!

Atenție!

Atenție!

Zi specială!

Zi specială!

Prețurile din listă pot fi diferite! Vă rugăm să cereți informații pe chat!

Atenție!

Atenție!

După showurile de miezul nopții, data de căutare corectă este cea de la ziua imediat următoare. De ex. La un show/eveniment club ce începe sâmbăta la miezul nopții, este de căutat ziua de duminică ora 01:00!

Zi specială!

Zi specială!

Prețurile din listă pot fi diferite! Vă rugăm să cereți informații pe chat!

Atenție!

După showurile de miezul nopții, data de căutare corectă este cea de la ziua imediat următoare. De ex. La un show/eveniment club ce începe sâmbăta la miezul nopții, este de căutat ziua de duminică ora 01:00!

Atenție!

Atenție!

Valabilitatea linkului de activare a expirat! E-mailul de activare V-a fost trimis din nou.

Keresés mentése

Keresés mentése

Keresését hozzáadhatja a naptárához, így az eseményben lévő linket megnyitva mindig friss találatokat kaphat.

Zi specială!

Előadói lista küldése

Hibás emailcím!
Nincsenek előadók kiválasztva

Ajánlat küldése

Ajánlat küldése

Hibás emailcím!

Listázó linkjének küldése

Listázó linkjének küldése

Hibás emailcím!
Név megadása kötelező!
Închidere